Shopping Cart

İstanbul’un tüm ilçelerine ücretsiz teslimat!

Güvenli alışveriş
Gelinlikte dekolte seçimi

Gelinlikte dekolte seçimi

Gelinlikte dekolte seçimi başlıklı yazımıza hoş geldiniz.

Dekolte Gelinlik Giymenin İpuçları

Herkesin hayatındaki en önemli anlardan biri şüphesiz evlendiği gündür. Günler öncesinden yapılan hazırlıklar kusursuzca planlanır. Gelinlik ve damatlık bu unutulmaz günün olmazsa olmazlarıdır. Gelinler günler öncesinden gelinliklerinin provasına başlar. Cesur ve iddialı gelinlik seçimi ise pek çok gelinin cesaret edemediği bir durumdur. Dekolte gelinlik giymenin imkânsız olmadığını göstermek için bu blogu hazırladık. Özel olarak diktireceğiniz yahut alacağınız dekolte gelinlik için sizlere nasıl uyarı yapacağız, işte bu yazımızda anlatıyoruz! Başlayalım…

Yazımıza başlamadan önce bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz; düğün pastası ve nişan pastası tercihleriniz için web sayfamızdan sipariş verebilirsiniz. Pastam Geldi olarak hayallerinizdeki pastayı hazırlayarak İstanbul içi ücretsiz teslim ediyoruz.

Gelinlikte dekolte seçimi

Her gelinin hayali tercih ettiği gelinlikle göz kamaştırmaktır. Yaptığı gelinlik seçimi gelinin tarzını da yansıtır. Gelinliğinde dekolte tercih etmek isteyenler başlangıçta dekoltenin yeri hakkında kafa karışıklığı yaşarlar. Kimi göğüs dekoltesini hoş bulurken kimi ise sırt dekoltesi kullanmak ister. Vücudunuzu tanıyorsanız aslında dekoltenin yerini çok rahat seçebilirsiniz. Göğüs dekoltesini gelinlikte abartmak çok da iyi durmayabilir. Cesur bir dekolte tercihinde ısrarcıysanız göğsünüzün şekline göre karar vermelisiniz. Örneğin göğsünüzün arası ayrıksa derin v yaka bir detay kullanarak iddialı ama şık olabilirsiniz. Straplez bir gelinlik tercih ediyorsanız ve göğüsleriniz küçükse sütyen seçimiyle durumu toparlayabilirsiniz. Şeffaf silikonlu ve yapışkanlı sütyen seçerek göğüslerinizi olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz. Gelinlik ve abiye kullanımında özellikle bu tarz sütyenlerin kullanması gerekir. Giymiş olduğunuz kıyafete uygun sütyen ve iç çamaşırı seçimi önemlidir. Gelinlikte dekolte kullanılmışsa silikon sütyen, yapışkanlı sütyen ve dikişsiz iç çamaşırları tercih edilmelidir.

Gelinlikte Derin Sırt Dekoltesi Nasıl Kullanılır?

Dekolte gelinlikte çok fazla talep gören modellerden biri de sırt dekolteli olanlardır. Sırt dekolteleri farklı şekillerde tasarlanabilir. Dekolte verilen kısımdaki açıklığın çok fazla göze batmaması için çeşitli aksesuarlarla geçiş sağlanan modeller vardır. Sırtta zincir, tül, dantel gibi detaylar derin dekoltenin biraz olsun kamufle edilmesi için kullanılabilir. Yine sırt dekoltesi tercih ederken vücut tipi göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle omuzlarınız darsa gelinlikte sırt dekoltesi kullanacaksanız omuz kısımlarına vatka isteyebilirsiniz. Böylece daha geniş omuzlara sahip olacaksınız. Kemikli yapıda bir sırtınız varsa bu sebeple dekolte açıklığını belinize kadar indirmek istemiyorsanız koltuk altlarında bitirebilirsiniz. Gelinliğinizi tasarlattırıyorsanız aklınızdaki modeli tüm detaylarıyla anlatın. İmkânınız olursa birkaç kez prova yapmayı isteyin. Gelinliğinizi satın alıyorsanız da üstünde küçük dokunuşlar yaptırarak kendi vücut tipinize uyarlamayı başarabilirsiniz.

Gelinlikte Dekolte Kullanımı Doğru Mudur?

Düğün günü her çiftin kendine özeldir! Gelin ve damat o gün başrolde olduğu için kendi zevklerine ve tercihlerine göre yaptıkları seçimlere herkes saygı duymalıdır. Dekolte gelinlik için her zaman bir tartışma konusu olmuştur. Sizler çift olarak dekolte konusunda anlaşmışsanız bu konuda kimsenin yorum yapma hakkı olmayacaktır. Ünlü gelinlik tasarımcıları ortaya koydukları gelinlik modellerinin çoğunda abartıya kaçmadan dekolte kullanırlar. Dekolteli gelinlik giymeyi fiziğine güvenen kadınların tercih ettiği görülmektedir. Gelinlikle çok fazla fotoğraf çekileceği için kullanılacak olan dekoltenin rahatsız edici gözükmemesi de gerekir. Gelinlerin kendilerini rahat hissedeceği dekolteli modelleri tercih etmeleri önerilir. Bir gelinlik yalnızca cesur, şık, iddialı, havalı olduğu için seçilmemelidir. Gelin üzerine giydiğinde kendini o gelinlikle iyi hissediyorsa bu önemlidir. Düğününde gelinliğiyle barışık olmayan gelinler bunu yüzündeki ifadeyle çoğunlukla belli eder. O unutulmayacak anları güzel hatırlamak için yapılan her seçim tekrar tekrar gözden geçirilmelidir. Gelinlikte kullanılan dekoltenin doğru kombinlenmesi de önemlidir. Saç, makyaj, ayakkabı, aksesuarlar dekolteyi aşırılıktan uzaklaştırmalıdır. Gelinin kendisini ve düğüne gelenleri rahatsız edecek derecede dekolteden kaçınılmalıdır. Bacak, sırt ve göğüs dekoltelerinin hepsinin bir arada kullanılması da gelinliği sıkıcı gösterecektir. Dekolteli gelinlik tercih edecek olanlar mutlaka birden fazla modele bakmalı ve fikir almalıdır.

Gelinlik modellerine şu linkten bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın
İstanbul İçi Ücretsiz Teslimat

Tüm siparişlerde

İade Garantisi

Siparişleriniz başlamadıysa

Birbirinden Seçkin Pastaneler

İstanbul'un en iyi pastaneleri

Güvenli Alışveriş

Paytr altyapısıyla